Přijímačky bez obav

Miroslava Čechová Novinky

Čeká Tě letos jednotná přijímací zkouška na naši školu? Nevíš, jak správně vyplnit záznamový arch u zkoušek? Nevíš, kde najít testy z předchozích přijímacích zkoušek?  Pokud je tomu tak, jsi zde správně a my Ti moc rádi pomůžeme se na zkoušky připravit.

Na webových stránkách Cermatu nejdeš všechny informace potřebné pro úspěšné zvládnutí obou zkoušek, ale kde začít? Jednotná přijímací zkouška se skládá z předmětů Český jazyk a literatura a Matematika. Doporučujeme Ti proto, aby sis testy vyzkoušel nanečisto. Jak zní jedno české přísloví:
Štěstí přeje připraveným..“

Ať už se hlásíš na čtyřletý obor s maturitou nebo na nástavbové studium, tak budeš konat stejné zkoušky. Ještě malé upozornění, pokud v textu uvidíš modře podbarvené slovo, tak je vždy aktivní a odkáže Tě na příslušnou část v Cermatu. Ilustrační testy z matematiky i češtiny si můžeš stáhnout ZDE.

Doporučujeme Ti vyzkoušet si i novinku Cermatu – Procvičování testů a úloh. Vše je zdarma, jen si musíš vygenerovat kód (klikni na „získat kód“, vepiš do políčka na webové stránce a můžeš začít. Vyber si testy pro čtyřleté obory vzdělání a nástavbová studia. Odkaz na testování online ZDE.

Před zkouškami si nezapomeň prohlédnout doporučení Cermatu, která jsou důležitá pro úspěšné zvládnutí jednotné přijímací zkoušky. Zaměř se i na správné vyplnění záznamových archů.

U zkoušky se vyskytují dva druhy úloh:

  • otevřené (úlohy bez nabídky odpovědí) – pokyny ke správnému zápisu si prostuduj ZDE
  • uzavřené (úlohy s nabídkou odpovědí) – pokyny ke správnému zápisu si prostuduj ZDE

Termíny jednotné přijímací zkoušky se blíží, proto si je zapiš do kalendáře a rozplánuj si dobře čas na přípravu:

  • 1. řádný termín: 12. dubna 2021 POZOR ZMĚNA 3. 5. 2021
  • 2. řádný termín: 13. dubna 2021 POZOR ZMĚNA 4. 5. 2021
  • 1. náhradní termín: 12. května 2021 POZOR ZMĚNA 2. 6. 2021
  • 2. náhradní termín: 13. května 2021 POZOR ZMĚNA 3. 6. 2021

A co říct závěrem?…. Přikládáme čtyřlístek pro štěstí. Lehčí je úspěšně vykonat přijímací zkoušky na naši školu, než jej najít. Těšíme se na Vás při jednotné přijímací zkoušce:-)