Instalatér

Tady bude obrázek

Proč se stát instalatérem?


Během studia oboru Instalatér tě naučíme všechny znalosti a dovednosti k tomu, abys mohl hned po škole nastoupit do praxe. Uděláš si svářečský kurz i další certifikace a potřebnou praxi získáš v moderních dílnách i přímo u firem. A pokud nebudeš chtít pracovat jako zaměstnanec, můžeš se po škole stát živnostníkem a pracovat sám na sebe!

Instalatérství už učíme dlouho a učíme ho dobře. Během studia se naučíš montovat, opravovat a udržovat rozvody vody, kanalizace, topení i vnitřní rozvody plynu – na stavbách i mimo ně budeš nepostradatelným pracovníkem. Po vyučení můžeš pokračovat a ve zkráceném studiu si dodělat obor Elektrikář a tím získat oprávnění k montáži elektrických součástí rozvodů. S tímhle oborem se zkrátka neztratíš.Učební plán - 3 leté denní studium

Učební plán - zkrácené denní studium na 1 rok

Informace o přijímacím řízení

Kritéria přijetí 3 leté denní studium

Kritéria přijetí zkrácené denní studium

KÓD OBORU A ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
36-52-H/01   ​Instalatér

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s výučním listem

DÉLKA STUDIA
Tříleté studium
Zkrácené jednoleté studium


 • Svářečský kurz

  Přímo v osnovách vzdělání je zahrnuta příprava na svářečský kurz. Navíc máme i virtuální svářečský trenažer!

 • Dobré uplatnění

  Řemeslo má zlaté dno a instalatéry jen tak někdo nenahradí. Šikovný instalatér si práci najde vždycky!

 • Praxe u firem

  Přestože budeš mít praxi i vmoderních dílnách, nejlepší zkušenosti získáš přímo v terénu.

 • Specializace

  Jako instalatér můžeš získát spoustu certifikací a díky nim se můžeš zaměřit na to, co tě bude bavit nejvíc.

 • Pracuj pro firmu nebo sám na sebe

  Obrovskou výhodou řemesel je to, že si můžeš vybrat, jak uchopíš svou kariéru. Pracuj pro firmu, na sebe nebo půl na půl. Je to jen na tobě.


 

Jaké mají absolventi uplatnění?


Jako absolvent tohoto oboru zvládneš samostatně vykonávat všechny instalatérské práce – montáž, opravy a údržbu vody, kanalizace, topení a plynu. Všechny tyto práce zvládneš v bytové, občanské i průmyslové výstavbě. Získáš také předpoklady pro uplatnění v živnostenském podnikání, takže výběr tvé profesní cesty budeš mít plně ve svých rukou.

Alt text obrázku
 

Profil absolventa


 • Naučíš se číst technickou dokumentaci a zhotovovat jednoduché výkresy a náčrty s použitím materiálových a technických norem
 • Budeš umět správně volit a používat materiál, nářadí, pracovní pomůcky i mechanizační prostředky
 • Ovládneš základní instalatérské práce, rozměřování a zhotovování rozvodů podle prováděcího výkresu
 • Pochopíš kvalitu jako nástroj pro konkurenceschopnost a dobré jméno firmy
 • Budeš umět provádět základní instalatérské práce, rozměřovat a zhotovovat rozvody i posuzovat optimální pracovní podmínky
 

Jak to u nás vypadá?


 

Jak obor vnímají naši studenti?


 
Image
Josef Jakubec

Už na základní škole jsem věděl, že si musím vybrat nějaký obor, který mě bude bavit. Proto jsem si vybral právě Instalatéra na Jílové. Není to jednoduchý obor, ale má své kouzlo a jsem hrdý na to, že jsem vystudoval právě tento.

Není to jen čistě o oboru, ale  i o lidech, co tady učí. Dokáží silně motivovat a každý učitel nám krom učební látky předává i své životní zkušenosti a poznatky. Tento obor mě naplňuje i dnes, kdy si přijdu jak malé dítě, které si neustále hraje a lidé mi za to i platí. Dnešní materiály jsou totiž jedna velká skládačka, kdy se do sebe pořád něco zasouvá, lepí, nebo nějak jinak spojuje. Zkrátka, že nám doma teče voda, máme tam teplo nebo že si máme kde umýt ruce - tohle všechno dělá instalatér.