Zájezd do Prahy – školení parlamentu

Lenka Pokorná Žákovský parlament

Čtvrtek dne 30.11. 2023 jsme jako skupina členů školního žákovského parlamentu vyrazili z Brna do Prahy na dlouho slibovaný a plánovaný zájezd, školení. Po neustálých problémech skrz datum jsme se konečně dohodli na společné datum, kdy se můžeme sejít.

Účelem školení bylo sjednotit naší skupinu zástupců dohromady, připravit nás na budoucí práci v parlamentu, abychom se naučili spolupracovat, komunikovat a navzájem se respektovat, ačkoli spolu nemusíme vycházet.

Část z programu se nacházela na Vyšehradě, kde jsme se seznámili s paní koordinátorkou, a poté ponořili do slovních, týmových her, které nám nejen posílily vzájemné přátelské vazby, ale také probudily soutěžního ducha.

Následně jsme se přesunuli do kanceláře, kde jsme se posadili za stůl a věnovali se diskuzím o možným zlepšením školního klimatu a vyzkoušeli si tak, jak by to u nás mělo vypadat. Společně jsme tam vymysleli nápady a iniciativy, které by mohly přinést pozitivní změny do naší školní komunity.

Po skončení programu jsme měli volný výběr, kam se projít po Praze. V restauraci “Pod Vyšehradem” jsme se občerstvili jedinečným jídlem, cesta nás zavedla i na Karlův most a výlet do srdce Evropy jsme si neskutečně užili. Před odjezdem jsme si dali krátký rozchod, a následně v 18:15 odcestovali zpět do Brna.

Dominik Hřibňák, MIEZ.3