Slunovracení 2021

Jiří Jurda Žákovský parlament

Slunovracení, které se konalo dne 23. 9. 2021 se opravdu vydařilo. Přijela firma Gröhe, se kterou jsme dokonce otevřeli novou učebnu, kterou vybudovali a vybavili. Důležitou roli také hráli naše hostesky, které se postaraly o pohoštění hostů a v neposlední řadě nesmíme zapomenout na SŠ Charbulova, která si pro nás nachystala také nějaké pohoštění z jejich kuchyně.

Program, kde si prváci mezi sebou měřili síly byl postavený na třech disciplínách. První disciplínou byla kopaná, kde museli prokázat fyzickou sílu a zároveň svoji koordinaci. Druhou byla přetahování lanem, kde se musela spojit celá třída jako jeden tým a tahat za jeden provaz. A v poslední disciplíně, zatloukání hřebíků do dřeva, se prokázala jejich práce s nářadím. Dalšími, již nehodnocenými byli střelba ze vzduchovky a ping-pong.

Akce se konala klasicky na dvoře SŠ Jílová. O program a vlastně celé dění se zasloužil žákovská rada. S pomocí všech to byla velice povedená akce, která přinesla příjemnou, ale bojovnou náladu všem prvákům a napětí mezi nimi se dalo krájet.

Děkujeme všem zúčastněním, kteří pomáhali, připravovali akci, nebo se jen přišli podívat. Pevně věříme, že se další rok setkáme znovu a znovu budeme prožívat tuto radostnou akci.