Soutěž „O putovní pohár SYSTHERM“

Jan Studýnka Zprávy z akcí

Jako tradičně se naši žáci zúčastnili soutěže v Sušici, která se konala 15. – 17. 5. 2019. Soutěž pořádá učiliště Sušice společně s firmou SYSTHERM. Za naši školu se soutěže zúčastnili Vašek Mlejnek a Michal Sojka, kteří soutěžili jako družstvo o putovní pohár SYSTHERM.  Letošní 11. ročník soutěže byl zahájen ve velkém stylu v kině SISRKUS. Celý večer moderoval Jakub Kohák – náš nejslavnější instalatér a jako tečka na závěr vystoupil Dan Bárta se svou kapelou Ilustratosphere. Celý druhý den probíhala praktická část, která obsahovala montáž vody, rozvody topení, předávací stanice, kanalizace a část elektrické instalace jako světla a zásuvky. Soutěžící měli rozdělené úkoly s tím, že jeden se věnoval čistě instalatérské části a druhý rozvodům elektřiny. Ale protože jsou z oboru MIEZ tak neměli problém si navzájem vypomoct nebo si role klidně i vyměnit. Třetí den probíhala teoretická část soutěže a potom pokračovali soutěžící v práci na panelech. Pro pedagogy byla v rámci doprovodného programu připravena přednáška generálního ředitele firmy SYSTHERM, p. Kazdy. Po skončení soutěže proběhlo slavnostní vyhlášení. Jílováci se ze 17 týmů umístili na krásném 5. místě.

A jaké zážitky měli naši soutěžící?

15.-17. 5. 2019 jsme se zúčastnili soutěže O putovní pohár SYSTHERM. Na soutěž jsme vyrazili ve složení Vašek Mlejnek a Michal Sojka. Jako mistr s námi jel pan Jakubec. Cesta na soutěž byla dobrá, pan mistr se o nás postaral a jel opatrně. Nedávno jsme byli na soutěži v Bratislavě, tak jsme mohli porovnat organizaci. Organizačně to bylo v Sušici horší než v Bratislavě. Ubytování bylo celkem dobré, snídaně formou rautu, což bylo fajn, další stravování ale bylo horší. Přes den jsme měli zajištěný pitný režim, bohužel večer po soutěži už jsme si museli koupit svoje pití.

Vlastní soutěž také nebyla moc dobře zorganizovaná, na zahájení vlastně nikdo moc nevěděl, co se bude dít. V soutěži nám chyběla spousta důležitých věcí, napři. kuláče atd., díl z 3D tiskárny byl také na nic.

Naštěstí jsme měli vlastní nářadí, pan mistr nám toho nabral dost, abychom raději měli vše 2x, takže s nářadím jsme na tom byli mezi ostatními školami asi nejlíp.

Jinak pan mistr se o nás postaral úplně super, dal nám i nějaké cenné rady, říkal ať nejsme nervózní a podpořil nás. Jak jsme si všimli, tak hodně škol dojelo osobním autem mistrů, naše školní auto s potiskem tam bylo nejlepší a měli jsme také nejlepší nářadí.

Jinak soutěž jsme si užili, škoda, že nám o 1 bod uniklo to 4. místo. Ale zkušenost výborná.

Vašek Mlejnek, Michal Sojka