S Dívčím klubem za výtvarným uměním i historií

Lenka Pokorná Domov mládeže

V úterý 27.2. jsme si zpestřili odpoledne na intru návštěvou výstavy Václava Houfa –  ilustrátora, grafika, která se nachází v galerii České spořitelny. Výstava se jmenovala“ Who is who“a obsahovala fantaskní velkoformátové hlavy –  metodou počítačové grafiky. Nezapomenutelná díla plná fantazie a kreativity.

 Dále následovalo tzv. Tour de café , kdy jsme za jedno odpoledne stihli navštívit hned dvě zajímavé kavárny. Tento

koncept vznikl již minulý rok a paní vychovatelka Neumann Vašáková přišla se skvělým nápadem abychom ho s dívčím klubem obnovili. Spolu s námi vyrazil i Michal, který má rád kavárenskou kulturu a chtěl se dozvědět něco i o brněnské historii. 

Nejdřív jsme prošli kavárnu SPOLEK balancující svým charakterem mezi věcností a připomínkou tradičního kavárenského života s klidovou částí i zahrádkou v areálu klášterní zahrady Voršilek. 

Pak jsme vyrazili do ZEMANOVI KAVÁRNY A CUKRÁRNY , která je nepřetržitě v provozu od roku 1937 a je pozdně funkcionalistickou perlou v centru Brna. Nadčasový design, onyxové stěny, mramorová dlažba, dřevěné obložení se zrcadly a prosvětlený prostor kavárny z díla architekta židovského původu Vítězslava Korna nás nejen uchvátil, ale i obohatil o vědomosti z oblasti architektury v Brně.

Těšíme se na další „Tour“ Brnem, s naším Dívčím klubem !!!

Barbora Sedláková / VS3

3.roč. gymnázium Vídeňská