Vstup odborníka z praxe ve výuce předmětu Management a marketing

David Čížek Zprávy z akcí

V dnešní době velmi frekventovaná zkratka AI (Artificial Intelligence) neboli umělá inteligence má využitelnost v mnoha oblastech. Nezůstáváme pozadu a sledujeme trendy!

V rámci Šablon pro SŠ a VOŠ se zrealizovala aktivita zaměřená na propojení teorie s praxí. Nástavba Podnikání v předmětu Management a marketing získala cenné informace z praxe o využití AI v oblasti marketingu od Lukáše Wiesnera, manažera marketingu ze společnosti Whalebone.

Dozvěděli jsme se mnoho nových informací o tom, co to umělá inteligence je, jak dlouho s námi je, jaké jsou možnosti jejího využití či zneužití a jak se dá využít v rámci marketingu a reklamy.

A co říkají žáci o tomto vstupu?

„Dnešní vstup bych hodnotil velice kladně. Zjistil jsem, kde všude se dá AI použít a hlavně jsem nevěděl, že už existuje takhle dlouho. Netušil jsem ani, co si pod tím pojmem umělá inteligence pořádně představit. Je zajímavé, že se to dá v mnoha profesích takhle dobře uplatnit.“

„Vstup odborníka z praxe se mi líbil. Pán byl zábavný a šlo vidět, že svému oboru rozumí.“

„Velice dobrý proslov, poutavý projev, zajímavý, celkově příjemný na poslech.“

„Vstup se mi líbil. Za mě jsem se dozvěděl pár nových věcí, co se s tím dá dělat.“

„Jelikož jsem člověk, co nové technologie nevyhledává, tak to bylo zajímavé v tom, že jsem viděl, co vše jde udělat pomoci umělé inteligence. Odborník z praxe, který nám to prezentoval byl super, příjemný pozitivní člověk, tím pádem přednáška byla poutavá i pro takového člověka, jako jsem já, který moc moderní technologie nevyhledává.“

Děkujeme Lukáši za super vstup, věříme, že nebyl poslední.

Ing. Přemysl Doležal