Trénink pro řemeslníky – Saint-Gobain Fórum 2018

SS Polytechnicka Jilova Zprávy z akcí

Ve dnech 14. a 15. března 2018 se zúčastnili žáci oboru montér suchých staveb akce Fórum 2018 v Kongresovém centru BVV.
Přišli jsme v opravdu velkém  počtu, protože po zkušenostech z předchozích ročníků, jsme očekávali velmi zajímavou akci. Tréninků pro řemeslníky se zúčastnili montéři druhého i třetího ročníku, odborní učitelé, učitelé odborného výcviku i rekvalifikanti, kteří se právě na montéra suchých staveb rekvalifikují.

Akce probíhala ve třech sálech najednou – v prvním sále byly předváděny praktické ukázky montáže konstrukcí, používání nejnovějších materiálů, např. vysokopevnostní desky Habito, nové dekorativní šlechtěné omítky, nové formy izolací konstrukcí a také ukázky detailů, kde se dělají na stavbách nejčastěji chyby např. při  hydroizolaci,  připevňování předmětů, rozvodech v instalační příčce atd.

Všechny tyto ukázky byly komentované jak garanty, tak i technickými pracovníky, kteří je předváděli a upozorňovali na důležité kroky v technologickém postupu a hlavně byly snímané kamerami a promítané na plátna a monitory umístěné v sále tak, aby každý zblízka viděl vše důležité.
V dalším sále probíhaly workshopy, kde si zájemci mohli vyzkoušet montáže vlastníma rukama pod dohledem trenérů a rádců.
V posledním sále byly umístěny stánky firem s odbornými prospekty a s odborníky schopnými odpovědět na všechny dotazy účastníků.
Divize Saint-Gobain má 5 divizí: Rigips, Isover, Weber, Ecophon a Adfors a kromě nich byli přizváni zástupci firmy DeWalt, kteří předvedli svoje kvalitní nářadí.

Všechny získané informace žáci využijí u závěrečných zkoušek, ale hlavně ve své budoucí praxi.