Návštěva divadelního představení Kámen a bolest v Městském divadle Reduta

Miroslava Čechová Zprávy z akcí

V horkém letním dopoledni ve čtvrtek 13. června 2019 se studenti třídy MIEZ1. zúčastnili v nově zrekonstruované budově divadle Reduta na Zelném trhu v Brně divadelního přestavení Kámen a bolest, které je divadelní adaptací stejnojmenného slavného románu Karla Schulze

Hra samotná mapuje životní osudy jednoho z velikánů italské renesance, sochaře a malíře Michelangela Buonarrotiho a jeho tvorbu, především slavných soch, jimiž jsou Pieta a socha Davida. Hra působivým způsobem oceňuje nejen sochařův přínos světové kultuře , ale také dobu italské renesance odehrávající se z větší části ve Florencii. Žáci měli možnost nahlédnout i do životů dalších představitelů tohoto období, Leonarda da Vinci , Niccolo Machiavelliho, fanatického kněze Savonaroly a příslušníků vládnoucího rodu Medicejských.

Hra, která měla teprve nedávno premiéru, zaujala žáky i výkony předních herců Městského divadla v Brně, z nichž mnohé znají z televizní obrazovky či z filmového plátna. Jejich výkony pak v závěru ocenilo vyprodané hlediště dlouhotrvajícím potleskem..

Mgr. Vítězslav Hulák