Jílová na Svátku řemesel v Kunštátě

Jan Studýnka Zprávy z akcí

O minulém víkendu jsme se zúčastnili skvělé akce – Svátku řemesel a krásy ušlechtilých koní v Kunštátě. Pod širým nebem probíhalo představení lidových a uměleckých řemesel a krásných koní a také bohatý program spojený s řemeslnou výrobou. Zde jsme samozřejmě s našimi řemesly nemohli chybět.

V sobotu ráno, zatímco my ostatní jsme možná ještě spali, nabalili p. Štěpánek a p. Borek za pomoci Pepy Čeňka a Adama Pavliše z T1A auto až po střechu – ponk, svěrák, pilka, vrtačka, polotovary pro výrobu hracích kostek, řezbářské sady a další a vyrazili do Panské zahradě u zámku v Kunštátě.

Akce začínala v dopoledních hodinách, a přestože byla sobota zpočátku dost chladná, hned se začali trousit první návštěvníci, kteří se rozptýlili mezi stánky a s nadšením si zkoušeli různé rukodělné činnosti. Sobotní program byl náročný, otevřeno bylo až do 22:00 hod.  V neděli vystřídali učitele kolegové, ale klobouk dolů – Adam a Pepa vydrželi náročnou práci s dětmi i dospělými po oba dva dny. V neděli se udělalo krásné počasí, takže davy návštěvníků ještě výrazně zhoustly a kolem našeho stánku to občas vypadalo jako v úlu. Děti si vyráběly hrací kostky, přívěšky na klíče, dřevěné sovičky, soutěžili ve zručnosti a nezapomněli jsme na ně samozřejmě ani s drobnými odměnami.

Děkujeme všem, kteří pomohli zajistit tuto zajímavou prezentaci naší školy a také panu starostovi z Kunštátu, který na nás na akci pozval. Příští rok s námi zase počítejte!!