Exkurze do firmy Rigips

Miroslava Čechová Zprávy z akcí

V úterý 2. 10. 2018 jsme se zúčastnili exkurze do výrobny sádrokartonových desek firmy Rigips v Horních Počaplech u Mělníka.

Vedle prohlídky výrobní haly se stometrovou automatizovanou linkou, sušárnou, kontrolou kvality a expedicí jsme se dověděli zajímavosti z výroby, ale i z historie sádrokartonu, informace o budování závodu i celého koncernu Saint Globain, kam firma Rigips patří. Zajímavá byla i soutěž, kterou po nás připravil tým Školy suché výstavby s paní B. Cvekovou v čele.

Hledali jsme chyby v konstrukcích ze sádrokartonu a nejlepší dostali na závěr ceny. Měli jsme radost z pochval a ocenění našich vědomostí a zážitkem pro nás bylo setkání s „panem Lubošem“, kterého známe z firemních instruktážních videí i z akcí na brněnském výstavišti.

Moc děkujeme i za výborné občerstvení, které pro nás firma připravila. Děkujeme také za materiály poskytnuté pro výuku montérů suchých staveb.

Exkurze se nám všem líbila, protože vidět to, o čem se učíme v hodinách, je lepší, než sama teorie. A proto se těšíme na další exkurze.

Sádrokartonáři a zedníci z tříd MsZ1., MsZM2. a MsZM3.