Chybami se člověk učí

SS Polytechnicka Jilova Zprávy z akcí

V měsíci březnu 2018 se naší škole podařilo od firmy Rigips, se kterou delší dobu na různých úrovních spolupracuje, získat model jednoduché,  jednoduše opláštěné sádrokartonové příčky s patnácti montážními chybami.

Tento model firma použila na brněnském výstavišti na akci Saint-Gobain Fórum 2018 jako soutěžní pomůcku pro účastníky školení a ti, kdo odhalili a na příslušném formuláři, který měli k dispozici, zaznamenali všechny tyto chyby, dostali odměnu.

Naši žáci se hned vrhli do soutěžení a postupně si ze soutěže odnášeli tesařské tužky, pásma, firemní čepice, bloky atd. Ale zároveň si odnášeli i cenné znalosti, jak to vypadá, když se špatně dořízne spára mezi deskami, když se udělá křížová spára v opláštění, když se neprovede správně výměna nad dveřmi, když se nedodrží správné vzdálenosti mezi šrouby, když se špatně kotví profily a znemožní se dilatace konstrukce atd.

Po ukončení akce jsme příčku, která žáky tak pobavila, ale zároveň i poučila, od firmy Rigips dostali a umístili ji v budově školy v učebně 313, aby měli možnost se s ní seznámit a chyby vyhledávat i další žáci, kteří na výstavišti nebyli.

Prostě „chybami se člověk učí“.