Networkingová Green Zóna je set 6 laviček a 2 stolů umístěných v areálu Papíren Brno na ulici Křenová v Brně, kde slouží jako místo pro potkávání žáků se zaměstnanci Papíren a dalších společností v areálu.
Palety mohou být vyrobeny z různých druhů dřevin, které lze rozdělit na měkké a tvrdé dřevo. Mezi nejčastěji používané dřeviny patří smrk, který je oblíbený díky své dostupnosti a ceně, a borovice, která je ceněna pro svou pevnost a trvanlivost. Další často využívanou dřevinou je modřín, známý svou odolností vůči vlhkosti a hnilobě. Z tvrdých dřevin se používá dub, který je velmi odolný a pevný, ale také dražší, a buk, který se vyznačuje vysokou pevností a je vhodný pro těžší náklady. K výrobě palet se rovněž používá bříza, která je ceněna pro svou pevnost a pružnost. Výběr konkrétní dřeviny závisí na požadované nosnosti palety, její odolnosti a cenových preferencích.
Posezení je ošetřeno dvěma nátěry oleji od značky OSMO – Teak a Modřín pro lepší odolnost proti přírodním živlům.
Networkingová zóna pro potkávání žáků a zaměstnanců různých firem může sloužit k celé řadě účelů. Primárně poskytuje prostor pro výměnu nápadů a zkušeností mezi mladými talentovanými jedinci a zkušenými profesionály, což může vést k cenným profesním kontaktům a příležitostem. Žáci mají možnost získat reálný vhled do fungování firem a různých profesí, což jim může pomoci při rozhodování o jejich kariérní dráze. Pro firmy je to příležitost prezentovat se jako atraktivní zaměstnavatelé a identifikovat potenciální budoucí zaměstnance.
Networkingová zóna také podporuje spolupráci mezi školami a podniky, což může vést k vytváření partnerských projektů, stáží a dalších vzdělávacích aktivit, které přinášejí prospěch oběma stranám. Celkově taková zóna přispívá k budování silnějších vazeb mezi vzdělávacími institucemi a podnikatelským sektorem.
Ve spojení naší střední školy polytechnické Jílová a Papíren Brno a. s. vidíme za celý tým velký potenciál, jelikož krom nespočtu učebních oborů máme na škole také maturitní nástavbu Podnikání, pro které se tato networkingová zóna přímo hodí.
Projekt je realizován v rámci projektu Implementace DZ JMK. Žadatelem je Jihomoravský kraj.
Posezení vyrobil žákovský tým Tomáše, Lukáše, Martina, Šimona a Martina.
Obr. 1 – Palety nakládáme do dodávky a odvážíme směr školní dislokaci Jahodová, kde se v průběhu týdnů přemění na paletové posezení.
Obr. 2 – Palety jsou již bezpečně uskladněny na Jahodové.
Obr. 3 – Jako první pracovní postup přichází broušení palet do stavu vhodného pro nátěr.
Obr. 4 – Palety jsou natřeny dvěma nátěry oleji OSMO – Teak a Modřín pro lepší odolnost a životnost.
Obr. 5 – Palety jsou již natřeny a čekají na zaschnutí.
Obr. 6 – Po nátěru přichází na scénu poslední úloha a tou je kompletace palet do paletového posezení.
Obr. 7 – Posezení je naloženo a odvezeno zpět do areálu Papíren Brno a.s.
Obr. 8 – Zde si posezení přebírají Papírny Brno a palety dají na příslušné místo.
Shrnutí „JAK ŠEL ČAS S NGZ…“
Autoři: Žákovský tým Tomáše, Lukáše, Martina, Šimona a Martina