Čtení jmen obětí holocaustu Jom-ha-šoa v období koronaviru

Miroslava Čechová Novinky

Tak jako každoročně rozkvetly žluté květy krokusuupomínající židovské oběti války, tak i letos se uskuteční 15. ročník akce nazvané Veřejné čtení jmen obětí holocaustu Jom-ha-šoa. Jeho cílem je připomenutí všech obětí masového vyvražďování židovského obyvatelstva ze všech nacisty okupovaných zemí v době 2. světové války.

Letošní ročník veřejného čtení se uskuteční poněkud netradiční formou. V souvislosti s přísnými karanténními opatřeními vyvolanými nemocí Covid 19 čtení jmen obětí proběhne pouze ve virtuálním prostoru a na sociálních sítích.

21. dubna 2020 v době mezi 14.00-17.00 proběhne toto čtení na facebookových stránkách www.facebook.com/jomhasoa nebo na sociálních sítích hastagem #ctujmenanajomhasoa.

Letos poprvé se této akce zúčastní i žáci naší školy. Kristýna a Jirka ze třídy MP1. přečtou několik jmen obětí z téměř nekonečné řady těch, kteří zaplatili daň nejvyšší pouze za svůj původ v nejstrašnější válce v lidských dějinách, od jejíhož konce uplyne v následujících dnech již 75 let.

Nácvik ze čtení jmen zde:

https://www.jilova.cz/wp-content/uploads/2020/05/Virtuální-Jom-ha-šoa-21.-dubna_4.mp4

Kristýna při nácviku čtení jmen
Jirka při nácviku čtení jmen

Pro další informace otevři odkaz: https://www.jilova.cz/wp-content/uploads/2020/05/Jom-ha-Šoa.pdf

Kristýna a Jirka, pan Jiří Jurda a Mgr. Vítězslav Hulák