1. místo v celorepublikové soutěži SOP a nejvyšší ocenění získal montér suchých staveb Jiří Bezvoda

David Čížek Aktuální informace, Novinky

Žáci třetích ročníků oboru montér suchých staveb vytvářejí každý rok před závěrečnými zkouškami Samostatnou odbornou práci (SOP), ve které prezentují sádrokartonovou konstrukci, na které sami pracovali a popisují její umístění ve stavbě, spotřebu materiálu, nářadí, pracovní postup atd.

Nejlepší práce ze středních škol z celé republiky soutěží v Praze a  Hospodářská komora ČR, společně s NPI a Cechem SV vybírají vítěze.

V letošním roce obsadila 1. místo SOP žáka Jiřího Bezvody z naší školy.

Jirka v rámci individuální zakázky s firmou pomáhal lidem po tornádu, které zasáhlo oblast Hodonínska v loňském létě. Konkrétně v obci Mikulčice realizovali nezištně celé patro rodinného domku, včetně sádrokartonových stropního podhledu a dalších konstrukcí v podkroví. A právě tento podhled ve své samostatné odborné práci pojal jako svoji referenční stavbu, kterou popisoval.

Vítězství Jirky Bezvody je pro naši školu úspěchem a jsme pyšní, že při slavnostním předávání ocenění v Praze v tomto měsíci zaznívalo jméno naší školy.