Procházka po Brně II

Lenka Pokorná Domov mládeže

Už podruhé měli studenti ubytovaní na domově mládeže možnost se s pí vychovatelkou Vašákovou projít po městě Brně. Poznat ho z jiného úhlu pohledu, než jen v podobě návštěv nákupních center.

Procházka započala cestou z domova mládeže na tzv. “Čáru“, kde si lidé v Brně dávají sraz. A bývá to pod hodinama . Čára je křižovatka ulic Joštova a Česká, odkud jsme se vydali směrem k soše markraběte Jošta sedícího na koni, který spíš vypadá, jako žirafa. Socha stojí před první památkou, kostelem sv.Tomáše a přilehlím  muzeem. Nedaleko se také nachází univerzitní kino SCALA. Poté paní vychovatelka výletníky mile překvapila,překvapením,které si pro ně přichystala. Překvapení se týkalo jízdy na  vyhlídkovém kole, jímž se město chlubí již druhým rokem a letos také k příležitosti 100 let od založení Velkého Brna. Z kola bylo možno vidět všechny dominanty Brna. Jízdu všichni v pořádku přežili a pokračovalo se dále v procházce okolo UNI SCALA rovnou na Jakubské náměstí ,kde bylo možno vidět starou budovu ČT, o kousek dál pasáž TYPOS, divadlo Bolka Polívky, až před gotický kostel sv.Jakuba , který je známý soškou legendárního andělíčka, jenž všechny jistě pobavil. Od kostela sv.Jakuba se šlo kolem kostnice na nám.Svobody k zde stojícímu  brněnskému  „orloji“. Dalším místem naší prohlídky byl Dům pánů z Lipé (nádherný)s jeho vyhlídkou, až na prostranství za Janáčkovým divadlem, jenž je známé pro dechberoucí Vodní oponu ,která pomocí vody a světelných efektů vytváří úžasné obrazce. Zde byl konec  procházky.

Při příjezdu na domov mládeže všichni vypadali spokojeně a nedočkavě po další procházce po Brně. Procházka po Brně II se tedy podle mne vydařila a těšíme se na další ,ve které poznáme další z krás tohoto nádherného studentského města.

Matyas Pančík, Pod.2