Mamma Mia!

Lenka Pokorná Domov mládeže

V úterý 14. ledna se studenti ubytovaní na domově mládeže v podvečerních hodinách vypravili do Městského divadla Brno, konkrétněji na jeho hudební scénu. Po cestě šalinou se všichni snažili být nápomocni při vázání kravaty jednomu ze studentů, a podařilo se!

                Plně vystrojeni jsme usedli na naše místa. Seděli jsme uprostřed 5. řady (tudíž výhled na pódium byl krásný) a čekali, než zazní první tóny onoho legendárního muzikálu Mamma Mia! Představení bylo velmi vtipné a precizně zpracované. Herci podaly skvělé výkony a do češtiny přeložené texty skupiny ABBA podtrhovaly atmosféru uvnitř sálu. Po přestávce jsme napjatě čekali, jak to nakonec dopadne se svatbou Sophií a Skye, zda se Sophiina máma Donna nezhroutí a zda se podaří najít jejího pravého otce.

                Po představení zněl sálem obrovský potlesk a na úplný závěr představení herci tančili na nejznámější skladby z muzikálu v originálním znění, i zpěv originálních textů zvládli na jedničku. Celá standing ovation pokračovala ještě několik dalších chvil, při kterých se ještě třikrát zvedla opona. Stálo to za to!

Jakub Starý