Divadelní představení Velký Gatsby

Lenka Pokorná Domov mládeže

V pondělí 2. 3. 2020 měli žáci ubytování na domově mládeže, šanci zúčastnit se divadelního představení Velký Gatsby, které hrálo Divadlo na Orlí v podání studentů čtvrtého ročníku Ateliéru činoherního herectví doc. Aleše Bergmana.

Po příchodu do divadla a vystoupání po schodech od šatny až ke dveřím, kde už nás čekala slečna kontrolující lístky, se žáci usadili na svá místa v hledišti a představení mohlo začít.

Všichni se shodli na tom, že absolventi čtvrtého ročníku jsou výborně připraveni do svého profesního života, jelikož jejich herectví bylo přirozené, pravdivé, prožité a zároveň civilní . Všechny velice pobavil jak jejich herecký výkon, tak i příběh o Jay Gatsbym.

Ve hře se jednalo o Nicka Carrawaye a jeho souseda, kterým byl Jay Gatsby, jenž snil sen a pořádal večírky. Jay Gatsby se žene za dokonalým obrazem sebe sama a nevidí přitom doleva ani doprava. Klasický příběh americké literatury dvacátého století ze Západního a Východního Vejce byl napsán slavným autorem F. S.Fitzgeraldem a pro tuto hru režírován Jiřím Liškou.

Představení se všem velmi líbilo, upřímně pobavilo a kulturně obohatilo hlavně žáky, kteří tento rok konají maturitní zkoušku a vybrali si právě toto slavné dílo F. Scotta Fitzgeralda. Jediné co se některým nelíbilo, byly různé formy zrcadlových koulí, které občas házely „prasátka“ v módním blikavém osvětlení scény.

Matyas Pančík  POD2