Web

Skip Navigation Linksveletrh-zakladni-informace

 XXIV. Veletrh středních škol a dalšího vzdělávání 2018

areál výstaviště Brno, pavilon G1 

 

Veletrh se bude konat ve dnech 

 

 23. 11. 2018     9.00 – 18.00 h
 24. 11. 2018     9.00​ – 17.00 h
 
 Cena vstupenky je 20,- Kč
 
 
P1060581_panorama menší.jpg 

Ve dnech 23. – 24. 11. 2018 se v pavilonu G1 v areálu Veletrhy Brno, a. s. uskuteční další ročník veletrhu středních a vyšších odborných škol, který bude opět organizačně zajišťovat Střední škola polytechnická Brno, Jílová, příspěvková organizace. Veletrh je určen pro žáky posledních ročníků základních škol, kterým má pomoci při rozhodování a výběru zaměření dalšího studia v rámci zvoleného povolání, ale také pro ty co mají zájem o nástavbová studia nebo o možnosti dalšího vzdělávání.

V předešlém ročníku se na tento veletrh přihlásilo celkem 102 škol a jiných organizací, za které jmenujme například Scio, agentury organizující studium v zahraničí – Student Agency, Alfa Agency a British studies, dále také nakladatelství Didaktis a jiné. Kromě tradičních vystavovatelů nejen z Brna a širokého okolí přibyly také opět nové školy jako např. Klvaňovo gymnázium a střední zdravotnická škola Kyjov, Gymnázium Moravský Krumlov nebo Masarykova střední skola Letovice a další. V každém ročníku je počet zúčastněných škol opravdu vysoký a jeho návštěvnost také, o čemž se můžete přesvědčit v přiložené bilanci posledního ročníku.

Neoddělitelnou součástí celého veletrhu je doprovodný program, který probíhá na volné ploše uvnitř pavilonu. Zde se školy přestavují krátkými sportovními, pěveckými nebo tanečními vstupy, módními přehlídkami, byli jsme svědky pochodování mažoretek i efektního barmanského vystoupení. Zároveň zde, ale shlédnete, také odborná vystoupení škol v řemeslných oborech, chemické pokusy nebo třeba záchranářské akce zdravotnických škol.

Nejen z těchto důvodů by si rodiče a žáci posledních ročníků základních škol neměli nechat tento veletrh ujít.

Další ročník veletrhu je postupně v přípravě a pozvánky včetně přihlášek a dalších informací budou rozeslány a zde zveřejněny začátkem září 2018.

 

Na Vaši návštěvu se již nyní těší organizátoři akce!

      P1060594 menší.jpg