Web

Skip Navigation Links13_012_mikulasskaLatka

Mikulášská laťka jak má být

 

 Jako každý rok jsme na Mikuláše pořádali mezi skokany velmi oblíbenou Mikulášskou laťku, na kterou se těší všichni žáci, kteří mají odrazové dispozice a slušně ovládají i techniku skoku vysokého. Když nepočítám nemocné chlapce, z kterých mrzí především účast reprezentanta školy v atletice Jakuba KNECHTA z třídy EZP3 (osobní rekord 178cm), byla v soutěži zastoupena naše skokanská špička. Ti, co se dostavili k prezentaci, měli na to, aby zajistili kvalitní sportovní úroveň této atraktivní akce, která byla již opravdu poslední tečkou za letošní úspěšnou atletickou sezónou naší školy. Natěšení skokani i diváci z řad tříd, které měli zrovna hodiny tělesné výchovy, udělali krásnou předvánoční atmosféru, která vyvolávala emoce plné klidu a pohody. Sportovní úroveň také nebyla k zahození, protože v obou věkových kategoriích byly dosaženy lepší výkony, než před rokem. Skokani od osmého místa k prvnímu místu v kategorii mladších dorostenců a starších dorostenců byli odměněni sladkými mikulášskými cenami, které věnovalo Sdružení rodičů a přátel školy. A jak soutěž výsledkově dopadla ?


 Mladší dorostenci ( ročník narození 1997, 1998 ) – 9 závodníků

1. BUČEK David MZB1170cm
2. JANKŮ PetrI1A165cm
3. HARANZA Roman I2A160cm

 

Starší dorostenci ( ročník narození 1993 -1996 ) – 12 závodníků

1. HÁJEK LukášMZB4 175cm
2. JURAN DavidMSS+170cm
3. LIMBERSKÝ LukášMsT3160cm

 

Mimo soutěž :

BEZDĚK Tomáš190cm

Jsem rád, že se k nám neustále vrací náš vynikající bývalý žák a kapitán našeho školního týmu z MS středních škol ve francouzském Bordeaux z roku 2007 Tomáš BEZDĚK a mimo soutěž si zaskáče ve své oblíbené disciplíně, ve které si bez atletického tréninku vyrovnal svůj skvělý osobní rekord 190cm a jen lehce shodil laťku ve výšce 195cm. Tomáš měří „jen“ 178cm, takže jeho výkony, kdy pravidelně o hodně centimetrů „přeskakuje“ svou vlastní výšku, jsou pro diváky zážitkem nejen z důvodu vysoké sportovní kvality, ale i z důvodu ukázky té nejlepší výškařské techniky zádovým stylem. Tomáš Bezděk je již několik let velkým vzorem našim mladým adeptům atletiky a já jsem rád, že se k nám velmi rád neustále vrací a nemůže zapomenout na svou milovanou školu, z které vyšel a která mu navěky přirostla do srdíčka. Takové vjemy patří vždy k nejhezčím zážitkům učitelů, kteří oddaně věnují svůj čas mladým sportovním nadšencům a nemusí jít vždy jen o výkonné sportovce. Setkávání učitelů se svými bývalými žáky, kteří nemohou zapomenout na své okamžiky radosti, které ve škole prožili, je něčím, pro co stojí za to být učitelem. Já doufám, že v blízké době nás potká radost v podobě objevu nějakého nového „Tomáše Bezděka“, který poblázní svým entuziasmem a svým intenzivním prožíváním disciplíny i další chlapce, pro které se stane královna sportu – atletika novou oblíbenou volno časovou aktivitou.
Nejlepší skokani a nejen oni dostanou šanci se předvést v jarním přeboru školy v atletice na stadiónu Moravské Slávie začátkem května, kde se rozhodne o konečné nominaci do družstva školy do přeboru České republiky stavebních škol, které se koná v polovině května 2014 v Chomutově, kam chceme postavit co nejsilnější mužstvo, které by bojovalo proti konkurenci jiných kvalitních stavebních škol s tajným cílem obhájit své loňské zlato z Tachova. Nebude to ale vůbec lehké, protože kvalita našich konkurentů jde stále prudce nahoru a je známo, že každá obhajoba je každým rokem stále těžší a těžší. Jsem ale rád, že o skok vysoký, který patří v atletice mezi nejatraktivnější disciplíny, je mezi našimi žáky velký zájem. Přebor ČR stavebních škol v atletice bude poslední soutěží v dresu školy nejen pro našeho nejlepšího současného skokana a kapitána týmu Lukáše Hájka ( třída MZB4 ), ale i pro další chlapce, kteří budou na jaře 2014 končit studium v naší škole. A nebude jich málo. A já proto doufám, že jejich loučení bude co nepříjemnější a oni budou mít důvod po slavnostním vyřazení absolventů co možná nejkrásněji vzpomínat na léta prožitá na Jílové.


Mgr. Dana Petrová, Mgr. Miroslav Holomek ​

Thumbnail