Web

Skip Navigation Links13_010_polsko

​​Výměna mládeže v Polsku


V rámci programu Mládež v akci se uskutečnila výměna mládeže v sousedním Polsku ve městečku Novy Sanc ve dnech 13. – 23. října. Cesta byla sice náročná a vystřídali jsme všechny prostředky hromadné dopravy, ale přece jenom jsme dojeli.  Celé výměny se zúčastnili skupiny studentů z Ukrajiny, Polska, Ruska a my z Česka, tedy konkrétně členové parlamentů dětí a mládeže. Naši školu reprezentovali Petr Lojda, Tibor Vašíček a Ivo Daněček.

Hned první den jsme se představili ve svém jazyku a zjistili, že se možná i trochu domluvíme. Poté jsme se rozdělili do skupin, aby v každé skupině, byli všechny národnosti. Naším úkolem bylo vytvořit krátký film o jednom z nebezpečí ve světě. Hlavními zmíněnými tématy byl alkohol, drogy a počítačový svět.

Každý den se představila jedna země v krátkých prezentacích či vystoupeních a popřípadě předala pár dárečku a dále pak každá skupina představila nebezpečí, na která u nich můžeme narazit. Samotné Polsko si pro nás připravilo i ruský večer s představením a ochutnávky tradičního jídla.

Samozřejmě jsme celou dobu neseděli v místnosti, ale hráli jsme fotbal, volejbal, zašli jsme si na plavecký bazén, či lezeckou stěnu. Prohlédli jsme si historické centrum Krakowa a Noveho Sancu, hasičskou zbrojnici, Krakowské letiště a přehradu se simulací teroristického útoku.

Těchto deset dnů nám dalo plno nových přátelství, zajímavé zkušenosti a obohatili jsme si svoji slovní zásobu o nová slovíčka a výrazy v ostatních jazycích.

Thumbnail
​​