Web

Skip Navigation Links13_008_procJilova

​​​​​​​​Proč se vyplatí studovat na Jílové?

13_008_procJilova.jpg ​

​​Blíží se doba, kdy se budou všichni žáci základních škol rozhodovat, na kterou školu pošlou svou přihlášku, školu, s kterou spojí svou nejbližší budoucnost. Vybrat si takovou, která by splňovala všechny představy mladičkých a zájmově ještě málo vyhraněných adeptů studia, není vůbec jednoduché. Jak rozlišit tu nejlepší kvalitu a jak pro sebe najít tu nejsprávnější školu, když nabídka je tak pestrá?! 

Na nabídkovém trhu se mezi těmi nejatraktivnějšími blyští i naše škola, která má v některých parametrech proti jiným školám výrazně navrch s jistotami svých specifických vymoženosti a žáci, kteří si ji vyberou, svého kroku nelitují. Je zde i psychologický aspekt, který se spoléhá na to, že když si na něco pěkného zvyknu a oblíbím si to, nerad měním… 

Učím na Jílové již 34 let a měl jsem možnost poznat a výchovně působit na obrovskou spoustu chlapců. Pokud bych měl tu moc svolat všechny své bývalé žáky a nechat je vyplnit dotazník, zda by se znovu, kdyby se vrátil čas o mnoho let zpět, rozhodli vybrat školu na Jílové, věřím tomu, že valná část absolventů by ji volila znovu. Poznám to třeba podle toho, že mne moji bývalí žáci i po mnoha letech navštěvují a dávají k nám studovat své děti. Takový důkaz je příjemný a mnohé napovídá. Když bych šel do podrobného rozboru, musím říct, že těch dětí našich bývalých žáků je již po dobu posledních deseti a více let opravdu mnoho. 

Říkám si, v čem vězí kouzlo SŠ polytechnické na Jílové v Brně? Je to snad tím, že máme překrásnou a moderně vybavenou školu s vynikajícím zázemím pro výpočetní techniku, odborné a jazykové učebny, krásnou sportovní halu, posilovnu, sportovní areál s podmínkami na atletiku - na sprinty, dlouhé běhy, sektor na skok daleký, na vrh koulí, univerzální hřiště s umělým povrchem, beach volejbalové hřiště, tenisový kurt přímo u školy a nové výukové centrum a nové stravovací centrum, kde se skvěle vaří? To je báječná nabídka nejen pro vrcholové a výkonnostní sportovce, ale i pro rekreační zájemce o sport v rámci našeho CENTRA SPORTU, kteří nemají výkonnostní ambice, ale chtějí se jen pobavit a zahrát si pro radost. V takových podmínkách potom není problém rozvíjet talent mnohých na začátku studia ještě bezejmenných adeptů sportu, z kterých bylo díky starostlivé a odborné péči vychováno mnoho mládežnických a dospělých reprezentantů a olympioniků, kteří v naší škole našli skvělé domácí zázemí a podmínky pro rozvoj svých zájmů, správné a sympatické učitele a ideální možnosti spojit své studium s vlastní sportovní činností. Nevěřím tomu, že by to bylo jen zásluhou možného individuálního studijního plánu, který mohou vrcholoví sportovci využít. Proč tomu tak je, je pouze v názorech a v přesvědčení žáků, kteří si mohou tuto nadstandartní "vymoženost" sami na sobě ověřit. 

Střední škola polytechnická na Jílové v Brně se může také pochlubit třeba tím, že škola je situována do klidného a čistého prostředí, které je mimo dosah dopravního shonu a hluku v pěkném a klidném zátiší, kde je radostí pobývat. Možná i to a společné snažení pedagogů, zaměstnanců školy a žáků vytvořit ze školy jedno krásné, čisté a kulturní prostředí pro seberealizaci a sebeaktualizaci, mělo velký vliv na to, že jsme byli zvoleni jako první EKOŠKOLA v ČR. 

Naše škola je státní školou, která nabízí velmi zajímavé studijní obory, které mohou uspokojit i ty nejnáročnější adepty vzdělávání s předpoklady studia i na vysokých školách a také řadu zajímavých učebních oborů, které uspokojí všechny zájemce o stavební řemeslo, které má nejen "zlaté dno", ale i slibnou budoucnost. Ti lepší žáci z učebních oborů mohou po absolvování závěrečných zkoušek ve škole pokračovat v dvouletém denním nástavbovém studiu, zakončeném maturitní zkouškou a uskutečnit tak svůj sen - být majiteli komplexního vzdělání (výuční list v oboru i maturita), které je tolik ceněné na trhu práce. Chlapci ze vzdálenějších míst mohou využít nabídky příjemného, útulného a pěkně zařízeného domova mládeže, který je situován přímo v areálu školy, kde je o ně po všech stránkách výtečně postaráno. Ve volném čase mají chlapci možnost využít pestré nabídky mnoha sportovních i nesportovních kroužků, internet, plaveckou seberealizaci, hrát ve školní kapele, kulturní nabídku divadla, koncertů, kina a mnoho dalších aktivit. Naše škola si také dává nesmírně záležet na tom, aby se u nás neuchytily drogy, nebyla mezi žáky šikana a aby se žáci nenudili, protože to je nejhorší varianta, která chlapce směřuje k bezcílnému toulání se po ulicích města a ke kriminalitě mládeže. Ve škole skvěle funguje výchovné poradenství a prevence proti drogám. Máme i svou "linka důvěry", protože moc dobře víme, že mnozí žáci nemají ve svém soukromí jednoduchý život a svůj nepříjemný úděl řeší často zbytečně sami. Máme možnosti, jak jim pomoci v nesnázích. Ve škole pracuje již mnoho let velmi kvalitní Sdružení rodičů a přátel školy, které je občanským sdružením a přispívá žákům na jejich sportovní a kulturní seberealizaci a pomáhá i sociálně slabším žákům. 

Velkému zájmu o naši školu se těší mladí sportovci, kteří si přečetli na našich webových stránkách o věhlasu "Nejlepší střední školy v České republice ve sportu", která má vynikající zvuk a mimořádné úspěchy v republikových finálových kolech v několika sportech i v zahraničí na ME a MS středních škol a na mezinárodních olympiádách středoškoláků především v atletice, kopané, přespolním běhu, ve šplhu na laně, v silových disciplínách, ve sportovní gymnastice, ve volejbale a v několika dalších odvětvích. O mladé sportovní talenty je ve škole skvěle postaráno, protože mají vytvořené všestranné podmínky k tomu, aby zvládly studium i sport dohromady. 

Vřele doporučuji pravidelně číst webové stránky školy www.jilova.cz​ a především navštívit školu v rámci Dnů otevřených dveří a podle domluvy i mimo ně. Není totiž nic lepšího pro poznání, než bezprostřední vjem a možnost být přímo v prostředí školy, kde by mohli studovat a po dobu několika let i žít.Ve škole vám poskytnou informace naši nejzkušenější učitelé, kteří vás školou provedou a odpoví vám na všechny vaše dotazy. 

Ve škole učí velmi kvalitní učitelé, kteří dělají všechno pro to, aby žáci dostali co nejvíce cenných informací o zvoleném oboru, s cílem vychovat z žáků kvalitní budoucí odborníky svého oboru, kteří se nejen uplatní ve své profesi, ale budou z nich i slušní a oblíbení lidé, kteří se v životě neztratí. 

V lednu máte poslední možnost zavítat do naší školy, kterou si můžete prohlédnout a seznámit se s jejím atraktivním prostředím a s učiteli, kteří vás mohou vzdělávat.
Prohlídka školy je vždy tím nejlepším přesvědčovacím argumentem, který přirozeným způsobem ovlivní konečné rozhodnutí, kterou školu si každý z chlapců a dívek vybere. Je dobré, když si chlapci a dívky z devátých tříd k takové prohlídce pozvou i své rodiče, aby i oni prostředí viděli a udělali si o něm svou představu. Naše škola se konkurence jiných středních škol nebojí a věří své nabídce, která je komfortní a nevtíravě přesvědčivá. Stačí si jen udělat čas a přijít se podívat. Tento čas určitě nebude časem ztraceným. 
Těšíme se na vaši návštěvu a uděláme všechno pro to, aby se vám u nás líbilo a naše škola vás zaujala i v případném možném spojení s vaší budoucností! 

Mgr. Miroslav Holomek​​​

​​​​
Thumbnail
​​​